Instagram yorumları tamamen kapatma engelleme

destek hatti

Bazı zamanlar paylaştığımız fotoğrafa yapılan yorumlar rahatsız edici seviyeye gelebiliyor. Kimisi yorumları tamamen kapatma isterken kimileri de birinin yorum yapmasını istemiyorum diyerek ilgili paylaşım için yorum kapatma işlemi yapabiliyor. Peki yorumlar nereden kapatılır?

Her sosyal ağın kendine özel ön plana çıkan yanları vardır. Örnek Tik Tok şimdilik video paylaşımıyla ön planda. Veya Twitter siyasi paylaşımlarla. Instagram ise bizim kafamızda yer alan hali fotoğraf paylaşım ağı olarak durmakta. Her ne kadar daha çok işleve sahip olsa da en bilinen yanı bu oluyor.

Yazıdaki anlatımda hem yorumları kapatma hem de bir fotoğrafın yorumları nasıl kapatılır bunun hakkında bilgi vereceğiz. Çok sayıda kullanıcının bir kaç ayara bakmasıyla bulabildiği ama teknoloji ile pek arası olmayanların ise uğraşmak zorunda kaldığı bazı durumları ara ara paylaşmaktayız.

Instagram yorumlar nasıl kapatılır?

Ağda herkesin engellenmesi gibi bir seçeneğe yer verilmemiş. Sizi takip edenlere, herkese, sizin takip ettikleriniz ve iki taraflı olan durumlar için izin verme seçeneği var.

  1. Uygulamadan profil olan simgeye giriyoruz.
  2. Üstten üç çizgiyle devam edeceğiz.
  3. Uygulamanın ayarlarına girin ve oradan gizlilik kısmına.
  4. Yorumlar yazana geçin.
  5. Şu kişilerden yorumlara yazan ilk seçeneğe girin.
  6. Gerekli düzenlemeyi yapın.
  7. Kişilerin yorum yapmasını engellemek için bir önceki bölümden şu kişilerin yorumları… kısmına geçin.

Sadece bir videonun yorumlarını iptal etmek istiyorsanız işte bu çok kolay. Paylaşımın yanındaki yan yana noktalara dokunun ve yorum yapmayı kapat’ ı seçmeniz yeterli olacak.

instagram yorumlari tamamen kapatma 2
Instagram yorumları tamamen kapatma engelleme
instagram yorumlari tamamen kapatma 3
Instagram yorumlar nasıl kapatılır
destek hatti