instagram topluluğumuzu korumak için bazı hareketleri kısıtlıyoruz

destek hatti

instagram topluluğumuzu korumak için bazı hareketleri kısıtlıyoruz hatasının çözümünde ne gibi yöntemler deneyebileceğiniz hakkında önerilerimiz olacak. Yaşanan geçici aksaklıklardan biri olma olasılığının da oluşabileceğini belirtelim.

Üyesi olduğunuz sosyal medya ortamında hesabınıza ve genel güvenlik kurallarına yeterince önem verilmediğini fark etmeniz halinde tedirgin olmanız kaçınılmaz bir hal alır. Hesabınızın genel kurallar ve uyulması gereken bazı içerik faktörlerine uygun olması yeterince açığı olan sosyal ağlarda kendinizi daha iyi hissetmenize neden olur.

Topluluk kurallarına uygun gönderilerin paylaşılması, hareketlerin yapılması durumunda güvenlik ihlallerinin daha az olacağı kesindir. Bunun için Instagram da bu konuda bazı önlemler almak zorunda kalır.

Hareketlerin kısıtlanması sorunu

Topluluğumuzu korumak için bazı hareketleri kısıtlıyoruz, Instagram ağında yakın zamanda çıkan topluluk kurallarına aykırı davranışlarda bulunanlara yaptırım olarak çıkarılmıştır. Zaman zaman benzeri şekilde metinlerle karşılaşabilirsiniz. Belki bazı kelimelerin değiştiğiyle de karşılaşabilirsiniz.

Aniden beğenide bulunmak veya herhangi bir paylaşımda bulunmak istediğinizde karşınızda hareketlerinizin sınırlandırıldığı şeklinde bir uyarı görebilirsiniz. Bunun nedenleri arasında:

  • Hesabınızda alışılagelmişin dışında bir hareketlilik olması,
  • Aşırı yaptığınız işlemler,
  • Çok sık şifre değişikliğinde bulunma veya yanlış girme,
  • Yapılan paylaşımlarda sıkıntı görülmesi,
  • Şikayet alıyor olmanız,
  • Yorum, gönderi kurallarınızın topluluk kurallarına uymuyor olması

gibi etmenler bulunur. Bu nedenler ışığında hareketlerinizin belli bir süre için kısıtlanması yoluna gidilir.

instagram toplulugumuzu korumak 1 1
instagram topluluğumuzu korumak için bazı hareketleri kısıtlıyoruz

Hareketlerin kısıtlanması sorununun çözümü

Böyle bir uyarı ile karşı karşıya kalındığında yapılması gereken ilk olarak hesabınızdaki hareketliliği yok denecek kadar az duruma getirmektir. Ardından size verilen kontrol süresi içinde kısıtlanan hareket konusunda ısrarcı olmamanız da bir başka önemli adımdır.

Bunlar sayesinde kısıtlamanın açılması ve hemen hesabınızın eski haline gelmesi sağlanır. Olmaması halinde Instagram destek kısmından yararlanmak adına yazabilirsiniz. Hesabınızla giriş yapılan ve güvenlik sağlamayan uygulamalarda bu soruna neden olabileceğinden bu seçenek atlanmamalıdır.

Bazı hareketleri kısıtlıyoruz hatası hala çıkıyor mu?

Geçtiğimiz aylarda ülkemizde çok fazla sayıda kişinin bu uyarı ile karşılaşması sonucu aramalara tekrardan konu yerleşti. O ara çıkan durumun sistemle alakalı olduğunu düşünüyorduk. Düşündüğümüz gibi çıktı ve kendi kendine hesaplar açıldı. Yani belki beklemeniz gerekmekte. Maximum bir günün dolmasıyla durumunuz netleşecektir.

Ceza almış hesapların bazen böyle farklı uyarı mesajlarını aldığını görüyoruz. Açıklama yapılmadan uyarının çıkması ile sonrasında açılması da aynı şekilde oluyor.

Telefonda hareketleri kısıtlıyoruz çıkıyor ise farklı cihazlarda ve bilgisayardan denenmesi gerekiyor. Uygulamanın yeni versiyonu çıktı ve güncelleme yaptıktan sonra böyle bir şey çıkmışsa, eski olan sürümlerden uygun olana geri dönünüz.

destek hatti