Instagram silinen hikayeleri geri alma için son silinenler

destek hatti

Intagram, hikayeler için son silinenler özelliğini devreye almaya hazırlanıyor. Yanlışlıkla veya zamanı dolan silinen hikayeleri geri almanız için bir seçenek uygulamaya ekleniyor.

Reels özelliğiyle büyük bir etkileşim sağlayan şirketin yenilikleri devam ediyor. Silinen hikayeler geri getirmek adına silinenler adlı bir bölüm açılıyor. Yayına alınan hikaye bir gün dolduğunda otomatik kalkıyor ve bu yenilikle açıldığında artık bunları bir bölümde bulacaksınız.

Bazen kullanıcılar paylaştığı hikayenin silinmesinden rahatsız olabiliyor. Instagram’ da bir klasör şeklinde yedekleme gibi bir kısım açıyor. Tabi burada bunların kalma süresi 30 günle kısıtlıdır.

Silinen hikayeler çıkmıyor diyenler için:

Bu özelliğin yayına alındığında büyük ihtimal az bir kullanıcıda silinen hikayeleri göremiyorum şeklinde şikayetler gelecek. Burada sistemden ve gereksinimlerden kaynaklı oluşacak durumlar olacak.

  • Bunun yer aldığı sürümü yüklememiş veya güncellememiş olabilirsiniz.
  • Telefonun yazılımı çok eski olduğundan desteklemiyor olabilir.
  • Profildeki eksiklik ve doğrulama gereksinimi neden oluyor diyebiliriz.
  • Hesap şikayetler veya farklı nedenden ceza almış ise bir engelleme yapılmış olabilir.
  • Uygulamadan kaynaklı veya hesapla alakalı olabilir.

Kaldır yeniden yükle, profilde eksik yerler varsa doldur. (ekli olmayan mail veya telefon numarası eklensin) Son olarak uygulamanın bu özelliğin yer aldığı önceki bir sürümüyle dene. Unutmadan başka cihazlarla hesabın denenmesi ve profesyonel hesaba geçiş yapmak önem arz edecektir.

instagram pro 3
Instagram silinen hikayeleri geri alma için son silinenler
destek hatti