Instagram bu hesabın size ait olduğunu doğrulamamız gerekmektedir

destek hatti

Instagram girerken çıkan bir uyarı karşısında bir şey yapamadığınız oluyor mu? Bu ağda çok sayıda kullanıcının bu hisse kapıldığını düşünüyoruz. Artık standart hale gelmiş hata mesajlarının olduğunu söyleyebiliriz. Bunlardan biri “Bu hesabın size ait olduğunu doğrulamamız gerekmektedir”

Bazılarında hesabıma girdiğimde aktif değildir şeklinde bir uyarıyla birlikte birde e-posta hesabına yukarıdaki uyarı geldiğini duyuyoruz.

Burada açıklama olarak’ ta doğru kişi olup olmadığını anlamak ve yardımcı olmak için emin olmaları gerektiğinden bahsediliyor. İçerikte maille gönderilen kodu el yazısı ile yazılarak bir kopyasının elinde tutarken çekilmiş fotoğrafın eklenip yanıtlanması istenilmekte.

Açıklamaya göre kodun ve yüzün net bir şekilde görünmesi gerekiyormuş. Bazıları bundan dolayı 2-3 kez çekilip tekrar gönderdiği oluyor.

Koşulların karşılayan fotoğraf ellerine geçene kadar yardımcı olamayacaklarını da yazı sonunda belirtiyorlar.

Instagram hesap doğrulama uyarısı

Bu mesajın başlıca nedenlerini aşağıda bulacaksınız ama yinede göndermeniz gerekmekte.

  • Hesaba zorla yapılan girişler
  • Sık sık şifre denemeleri
  • Kullanıcı verilerinde olağan değişim
  • Spam başvuruları
  • Hesap çalındı başvuruları
  • Şüpheli tüm davranışlar

Bir başka benzer mesaj ise “Bu hesabın sahibi olduğunu onaylamamıza yardımcı ol” bu da aynı mantıkla işlemekte ama doğrulama için mail ve telefon numarasına güvenlik kodunu göndererek doğrulama istiyor.

instagram bu hesabin size ait oldugunu
Instagram bu hesabın size ait olduğunu doğrulamamız gerekmektedir
destek hatti