Instagram bir kişi nasıl engellenir

destek hatti

Instagram kişi engelleme işleminde önemli olan hususun karşı tarafın bunu anlayıp anlamayacağı. Bazılarının profilimde paylaştıklarımın görünmesini istemiyorum gibi farklı farklı isteklerle karşılaşıyoruz.

  • Hesabınızdan engellemek istediğiniz kişinin profilini görüntüleyin.
  • Giriş yaptığınız profilin sağ üst köşesinde yer alan üç noktaya dokununuz.
  • Açılan bölümde “Kullanıcıyı engelle” butonuna dokunmanız yeterli.

Bundan sonra engellediğiniz kişilerin sizinle iletişime geçemeyeceğini söyleyebiliriz. Lakin bazen uygulama kullanarak işlem yapanlar olabiliyor.

Yanlışlıkla ya da bilerek engelleme yaptığınız hesabın engellemesini kaldırmak için yukarıdaki adımları uygulayarak “Kişi Engelini Kaldır” seçeneğine dokunmanız yeterli.

Not: Yapılan işlemde karşı tarafa her hangi bir bilgilendirme gitmeyecektir. İsteyen bilgisayardan ve telefondan ayrı ayrı işlem yapabilir.

instagram hesap engelleme adımlarına görsellerle yapabilirsiniz. Instagram’ da bazı kişilerin beni takip etmesini istemiyorum diyenler için eğer kişiyi şikayet etmek istiyorsanız, kişinin paylaştığı rahatsız edici paylaşımın üstünde yer alan üç noktayı tıklayıp, şikayet et seçeneğini kullanabilirsiniz. 

Başka şikayetler için sitemizde hazırladığımız müşteri hizmetleri yazımızda alternatif adreslerden yararlanabilirsiniz. Ama kısıtlı sayıda yardım url nedeniyle çoğu kullanıcı mağdur olmakta.

Bizden yardım isteyecekler önce tüm başvuru kanallarını denesin. Aynı zamanda da Facebook’ un iletişim formlarıyla da başvurunuz.

instagram engel 2 1
Instagram bir kişi nasıl engellenir
instagram engel 3 1
Hesap nasıl engellenir

Sosyal medya araçları artık internet kullanıcılarının vaz geçilmezi olmuştur. Sosyal ağ sitelerin üye sayıları milyonlarla ifade edilmektedir. Bu haberimizde bu sitelerden biri olan resim ve kısa video paylaşım sitesi instagram’ da yer alan sahte hesaplardan veya sevmediğiniz sizleri rahatsız eden kullanıcıları engellemeyi anlattık.

Aşağıdaki başlık altında yer alan işlemleri yaptığınızda kişi ve hesap engellemesini yapmış olacaksınız.

Instagram hesabınızda eğer bir kişi ve hesabı engellediğinizde aşağıdaki işlemlerede onay vermiş olacaksınız;

  1. Engellediğiniz kişiler yayınladığınız hiç bir fotoğrafı göremeyecek hiç bir resminize yorumlarını bırakamayacaklardır.
  2. Sizin kişisel bilgilerinizin yer aldığı profil ekranına engelli hesaplar ulaşamayacaktır.
  3. eğer bu enegelli hesap sizlerden sizin hesabınızdan bahsederse sizin bbildirimleriniz arasında artık yer almayacaktır.
  4. Eğer bir hesabı veya kişiyi engelledi iseniz sizin hesabınız o kişi artık takip etmeyecektir.
  5. Burada tek farklı olarak daha önce yapmış olduğu yorumlar resimlerinizde halen duracaktır.

Burada yaymanız gereken ilk önce sizleri rahatsız egen kişinin instagram hesabına girmenizdir.

Yukarıdaki ekrana giriş yaptıktan sonra hesabın üst kısmında sağ tarafta bulunan üç noktaya tıklayınız. Bu üç noktaya tıkladığınızda aşağıdaki ekranda yer alan sol tarafta görünün seçenekler açılacaktır. Açılan ekranda kırmızı kutucuk içerisinde yer alan “Engelle” yazısına tıklayınız. Daha sonra uygulama sizlere emin misiniz diye soru soracaktır. Bu soruya olumlu cevap verdiğinizde sizi rahatsız eden kişileri engellemiş olacaksınız.

destek hatti