Instagram beğeni sayısı görünmüyor kaldırıldı!

destek hatti

Instagram beğeni sayısını göremiyorum diyenlere kaldırıldı duyurulur! Bu haber daha beğeni gizlenmeden önce çalışmaların yapıldığı biliniyordu. Lakin çoğu kullanıcının hayata girmesiyle öğrendiğini gördük.

Beğeni sayısının gizlenmesi bazı ülkelerde başlandı ve Türkiye’ ye de yakın bir zamanda geldi. Buradaki amaç hem kullanıcı yanlı hem şirket yanlı bir durum söz konusu. Bazı kullanıcıların az beğeni aldıklarından dolayı yapılan paylaşımın silindiği ile karşılaşan şirketin bu önemli kararı almasına neden olan bir durum.

İlk çıktığında Twitter ortamından eleştiriye uğrayan instagram, geri atım atmadı ve dünya genelinde güncellemeyi yaptı.

Beğeni alan kişiler beğeniyi sayısını görebilecek ama dışarıdaki kişiler göremeyecek. Diğer kişiler beğendi veya yüzler / binler kişi beğendi durumu ortaya çıkıyor.

screenshot.1131223037

Peki beğeni sayısı nasıl görülür?

Tahmini bunun için çok sayıda uygulama yer alacak ve mevcutta gizli hesaplara bakma uygulaması var. Bunlarla işlem yapılacak. Ama güvenlik risklerini belirtmek isteriz. Fake sayfalarla işlem yapanlar kullanıcı hesabını çaldığı görülmüştür.

Pazarlamaya bir yenisi eklenen durum için dikkatli olmanızı öneriyoruz. Takipçi veya beğeni satın alanların bazıları bu güvenlik sorunlarıyla karşılaşıyor. Üstüne birde instagram’ dan ceza alma gibi bir durumla karşılaşılabiliyor.

destek hatti