En hızlı tarayıcı Microsoft Edge seçildi

destek hatti

Geçtiğimiz ayda ortaya çıkan tarayıcı testlerine göre en hızlı tarayıcının Microsoft Edge olduğu. İkinci sırayı ise Chrome aldı. Çoğu birincilik beklerken Edge büyük başarı elde etti.

Benchmark testine baktığımızda Opera üçüncü ve beşinci de Vivaldi aldı. Dörtte Opera’ nın bir sürümü yer almakta. Yandex için herhangi bir paylaşım yapılmadığını belirtelim.

Molzilla gibi bilinen bir kaç tarayıcının liste içerisinde aşağılarda olduğunu belirtelim. Yapılan testin bilgisayar için yapıldığı ve Windows 10 ile çok uyumlu çalışan Edge’ nin ilerleyen yıllarda önemli değişimler gelebilir.

En hızlı tarayıcı Google olmasını bekleyenler ummadıkları bir tarayıcı ile karşılaştılar. Zaten Chrome’ un başlı başına donanımla ilgili sıkıntısı var. Aşırı bir tüketim yapan bir tarayıcı ve eski model telefon ve bilgisayarlarda yavaş çalışmakta. Hatta donmalara veya kilitlenmelere neden olabiliyor.

Google’ un beta sürümlerinde şu aralar tüketimle alakalı iyileştirmeler yapıldığı biliniyor. Hatta bazı ülkelerde sürüm testi yapılmakta. Bize göre de acilen bir çözüm bulunması gerekiyor. Bir tarayıcının büyük çapta programlar gibi çalışması hiç mantıklı değil.

Tarayıcıda sıkıntı yaşayanlar:

  • Arka planında neler çalışıyor kontrol edilmesi.
  • Virüs bulaşmadan dolayı aşırı donanım tüketimleri olabiliyor.
  • Başka tarayıcılarda da var mı incelenemesi.
  • Tarayıcının geçmiş ve verilerinin temizlenmesi.
  • Sistem geri yüklemenin başlatılması.
  • Telefonlarda sıfırlama yapılması.
En hizli tarayici
En hızlı tarayıcı Microsoft Edge seçildi
destek hatti