Adres kodu nasıl alınır ve doğrulama

destek hatti

Adres kodu uygulamasından haberiniz var mı? Çoğunun haberi olmadığı bu yenilikle artık adresler 10 haneli bir sayı üzerinden bulunacak.

Postaların, kargoların ve dask gibi belgelerde kullanılacak adres yerine geçen kodu uygulaması hayatımıza girdi ve yavaş yavaş kullanım alanları genişleyecek.

Adres kodu hizmeti, sayılardan oluşan adres yerine geçen hizmetin adı. Bu bilgiyle kişinin adresi tam olarak belli oluyor. Adreskodu.dask.gov.tr web sitesi üzerinden kod oluşturma ve sonrasında kodu doğrulama işlemini yapabilirsiniz. Alınan kod ile aynı URL üzerinden kişinin açık adresi görülebiliyor.

İlgili bağlantıyla resmi olarak 10 haneden oluşan kodunuzu alıyorsunuz. İl, mahalle, cd, bina adı / numarası gibi bilgileri girerek tam açık adresinize ulaşacaksınız. Herhangi bir nedenle ulaşamıyorsanız yakın kapı veya sokak numarası üzerinden araştırınız. Bazılarında değişim olmuş olabilir.

Sitede kod sayfası açılmıyorsa ya da kod ekranı gelmiyorsa Chrome gizli mod veya edge tarayıcısı üzerinden denenebilir. Geçmiş ve sıfırlama işlemi de denenebilir.

Bazen yoğun olan hizmetlerde aksaklıklar görülebilir. Özellikle televizyona kanallarında yer aldıktan sonra yoğun bir talep oluşabiliyor. Böyle bir durumda ara ara denenmesi önerilir.

Adres kodu 3
destek hatti