Instagram uzun süre girmeyince kapatılır mı?

destek hatti

Instagram hesap kapatma işlemi için bir gün bilgisi söz konusuyken hesaba girilmediğinde kapatılacak gibi bir ibare yer almıyor. Bazen uzun zaman hesaba girilmediğinde hesap kapanır mı veya uzun süre girmeyince kapatılır mı gibi merak edenler için kesin olmasa da düzgün bir cevabımız bulunmakta.

Dondurulan hesapları açmada sorun yaşayanlar veya haksız yere kapatılan hesapların açılması için yazı sonunda başka bir sayfanın haberini ekledik. Neler yapılması gerektiğini o yazıda bulacaksınız.

Girilmeyen hesaplar kapatılır diye bir yazı şu ana kadar görmedik. Her ne kadar bazı sitelerde bu varsa da instagram ve Facebook gibi ağlarda yer almıyor.

Şu kadar ay girmeyince veya şu kadar yıl hesaba girmeyince hesap kapatılır şeklinde resmi bir yazı olmadığından bu şekilde bir durumu olmadığını söyleyebiliriz. Olan sitelerde de kapatılmadan önce uyarı e-postası gitmekte.

 

Instagrama uzun süre girmeyince kapanır mı?

Instagram yardım bölümün defalarca inceledik bu şekilde bir uyarının yer almadığını gördük. Ama askıya alınan veya dondurulup açılamayan hesaplar için sistemsel durum söz konusu ise bir talep formu oluşturabiliyorsunuz. Bunla anladığımız kadarıyla evet yanlışlıkla veya sistemsel bir sorundan dolayı hesap askıda kalabiliyor.

Bazı hesaplar donduruluyor ve sonra açıldığında paylaşımların bazıları çıkmıyor. Bu az bir kişide görüldü. Ama çoğunda kademeli olarak yavaş yavaş görüntülendi.

screenshot.2371

Kapatılan hesap açılabilir mi?

Açılması için bazı şartlar var. Normalde kesin bir bilgi var kapatılan hesap artık açılamaz. Zaten kapatma işleminde bunun geri dönüşünün olmadığını belirten uyarı bilgisi kullanıcıya gösteriliyor.

  • Sizden kaynaklı değil ve instagram’ ın sistemlerinden kaynaklı
  • Hesabınız çalınarak kapatılmışsa
  • Dondurulan açılmayan hesaplar
  • Birileri sizi kasıtlı şikayet ederek hesabınızı kapatmışsa
  • Sizin dışınızda biri yanlışlıkla kapatmış ve instagram uygun görürse (olasılığı çok düşük)

Kapatılan hesabın açılması için başvuru formu https://www.andronova.net/instagram-musteri-hizmetleri/yanlislikla-kapatilan-instagram-hesabini-geri-alma-ve-dondurulan-h1386.html

destek hatti